Farské oznamy na 22. nedeľu cez Rok (1. 9. – 8. 9. 2019)

† rodina Ráczová, Hajduová a Galbičková

† rodina Szabová a Popracová

Za BP a milosť živej viery pre syna, manželku a vnučku

Svätá omša pre cirkevnú školu

Poďakovanie za dožitých 90 rokov

Sv. Gregor Veľký pápež, UC,  spomienka

Za zdravie a Božie požehnanie pre dcéru a

manžela

† Jozef Kováč

17:00 detská

Za zdravie a požehnanie pre neter Barboru

† Alena Füleová, 1. výr.

† manžel, rodičia a starí rodičia z oboch strán

† rodina Gyalokayová a Kintlerová

Celý deň

19:00 mládežka

Za BP a zdravie pre dcéry s rodinami

† rodičia Štefan a Zuzana a Jozef a brat

Sv. Košickí mučeníci spomienka

Na úmysel

† Ján a Anna

† Oľga, Jozef a Ladislav Cheben

† Viliam Majtán a celá rodina

• Dnes nezabudnite, prosím, prísť na Farský deň, ktorý začína o 14:00. Dúfam, že nám spolu bude dobre a že sa snáď viacej spoznáme. Deti čakajú súťaže, koníky, tvorivé dielne, maľovanie na tvár, skákajúci hrad a nás všetkých grilované klbásky (budeme vďační, keď prinesiete nejakú zeleninu, zaváraninu,…), kofola, pivo (50 centov). V pastoračnom centre nájdete návrhy kaplniek, môžete sa zapojiť do súťaže o najlepší koláč a tombolou môžete podporiť začiatok školského roka pre chudobnejšie rodiny. O príjemnú atmosféru sa bude starať skupina Husbands a ľudová hudba Matičiarik. Verím, že nás čaká požehnaný čas.
  • Máme prvý piatok. Spovedáme od štvrtku hodinu pred večernou svätou omšou. Chorých spovedáme v piatok doobeda. Poprosím vás zapísať sa na stráženie eucharistie počas celodennej adorácie v piatok.
  • V sobotu pozývame Ružencové bratstvo na stretnutie o 17:50 v kostole.
  • S novým školským rokom opäť pridávame ranné sväté omše o 7:00, v stredu pozývame hlavne deti na svätú omšu o 17:00, hneď po nej sestričky pozývajú na stretnutie Mariánskej družiny a v piatky večer sa budú snažiť mládežníci sprevádzať liturgiu. Budúcu nedeľu o 11:00 budeme vzývať Ducha Svätého (Veni sancte) a rovnako sa budeme snažiť tieto sväté omše sprevádzať detským alebo mládežníckym spevom.
  • Pri sakristii nájdete novú tabuľku pre lektorov. Vyzývame vás, aby ste chodievali pravidelne čítavať Božie slovo a tým slúžili nášmu spoločenstvu.
  • Do nedele 15. 9 . sa môžete prihlásiť na III. ročník Národného pochodu za život, ktorý organizuje KBS 22. 9. 2019. Cena pre účastníka je 10 €. Odchod autobusu bude o 6:00 zo Železničnej stanice.
  • Oznam cirkevnej školy:

Milí rodičia a žiaci, vedenie Katolíckej spojenej školy Vám s radosťou oznamuje, že školský rok 2019/2020 sa začína 2. septembra 2019. Program prvého školského dňa bude nasledovný:

– 8,00 hod. príchod žiakov do školy,

– 8,30 hod. sv. omša v Kostole Ducha Svätého

– po sv. omši budú mať žiaci triednickú hodinu s triednymi učiteľmi

– odchod žiakov zo školy bude okolo 11,00 hod.

– v tento deň nebude v prevádzke školská jedáleň ani školský klub detí.