Farské oznamy na 11. nedeľu cez Rok (18. 6. – 25. 6. 2017)

† Juraj Kosnáč, 2. výr.

† Lukáš Múčka, 70 r.

† syn Jakubko, 5. výr.

† Albína Minárová, pohr.

† rodičia, rodina a za zdravie pre celú rodinu

† Júlia a Jozef Mesároš a rodičia z oboch strán

† otec Ján, František, manžel František a Roland

Sv. Alojz Gonzága rehoľník, spomienka

Na úmysel

Za Božie požehnanie pre Zuzanu

15. výročie posviacky chrámu

Za dobrodincov chrámu

† Mons. Ján Repiský, pohr.

Za dobrodincov chrámu

Najsvätejšie srdce Ježišovo, slávnosť

Na úmysel

† Marta a Ján

Narodenie sv. Jána Krstiteľa, slávnosť

† rodičia Juliána a Ján a syn Ján

† Mária a Ján Simander a rodičia z oboch strán

Poďakovanie za 70 rokov života

† Angelika Šebová a rodičia z oboch strán

• Dnes o jedenástej pri svätej omši budú 14 muži slávnostne uvedení do služby mimoriadnych rozdávateľov svätého prijímania.
  • Vo štvrtok budeme sláviť 15. výročie konsekrácie nášho kostola. Na večernú svätú omšu sú pozvaní všetci kňazi, vďaka ktorým stojí náš kostol i všetci kňazi, ktorí v našej farnosti pôsobili. Nech dobrý Pán naďalej požehnáva námahu ich rúk. Všetkých vás na túto slávnosť srdečne pozývame.
  • V sobotu večer udelí generálny vikár v našej farnosti iniciačné sviatosti štyrom katechumenom. Zahrňme ich do našich modlitieb.
  • Pre deti otvárame novú katechézu v kostole. Veríme, že sa do nej budú zapájať aj počas letných prázdnin.
  • Dnes máme pravidelnú zbierku na potreby farnosti. Ďakujeme za vaše obety.
  • Chceme sa poďakovať všetkým farníkom za vašu angažovanosť pre potreby farnosti organizovaním farského dňa. Preto prijmite, prosím, pozvanie na budúcu nedeľu, keď poobede budeme mať možnosť stráviť spoločne čas v areáli kostola, kde bude zaujímavý program pre deti i dospelých. Bude čo počuť, vidieť, skúsiť, ochutnať… Všetkých s vďačnosťou pozývame a zároveň prosíme o pomoc pri organizácii podujatia. Nášho Pána pokorne prosíme o dobré počasie.
  • Na sviatok svätých Cyrila a Metoda 5. júla sa uskutoční v Nitre národná Cyrilometodská púť na Svätoplukovom námestí o 10:00. Pri tejto príležitosti biskupi Slovenska obnovia zasvätenie Slovenska Najsvätejšiemu srdcu Ježišovmu a Nepoškvrnenému srdcu Panny Márie. Prihlásiť sa môžete u p. Boledovičovej. Bližšie info na nástenke.

• S bolesťou i v dôvere v Božiu dobrotu a milosrdenstvo odprevadíme vo štvrtok na večnosť dušu nášho zosnulého Mons. Jána Repiského. Pohrebnú svätú omšu v našom kostole bude o 14:00 celebrovať banskobystrický diecézny biskup Mons. Marián Chovanec. Pohrebné obrady začnú na mestskom cintoríne následne o 16:00. Odpočinutie večné daj mu, Pane.