Farský denný tábor v pastoračnom centre

Od 10. do 14. augusta 45 detí od 4 do 12 rokov prejavilo záujem prežiť zopár dní v spoločenstve rovesníkov, duchovne načerpať, naučiť sa niečo nové, tvoriť, hrať sa, radovať a byť v pohode a priateľstve – aj s Pánom Ježišom.

Deti si najskôr vyskúšali prácu v tvorivých dielňach rôzneho typu. V modelárskej dielni pracovali s hlinou a maľovali sadrové odliatky, učili sa rôzne ručné práce, zhotovovali zaujímavé výrobky z papiera, piekli medovníčky, vyrábali náhrdelníky a rôzne ozdoby a zdokonaľovali sa v zdravom životnom štýle a poskytovaní prvej pomoci. Divadelný deň si užili najmä tí najmenší. Najskôr sledovali bábkové divadlo v podaní profesionálky a potom si v skupinkách pripravili vlastné predstavenia. Nechýbal ani šport, súťaže v kreativite, pohybe a šikovnosti. Streľba z luku tiež mnohých zaujala, keď donekonečna napínali jeho tetivu a pokúšali sa trafiť cieľ. Premietanie biblických príbehov si tiež našlo svojich divákov. Výlet do Bažantnice v Starom Tekove, turistická prechádzka popri Hrone a návšteva koníkov v Novom Tekove boli  iba polovičným programom tohto prázdninového dňa. Po návrate do Levíc slávili detskú sv. omšu, ktorú celebroval p. kaplán – Štefan Čunderlík. Deti si za prítomnosti rodičov a blízkych prevzali diplomy a ceny a ešte dlho šantili na letnom pikniku. Pochutnávali si na grilovaných špecialitách a rôznych dobrotách, ktoré pripravili šikovné mamičky, či staré mamy. Ich pomaľované tváre pripomínali rôzne zvieratká a rozprávkové postavičky.

Táborový týždeň rýchlo ubehol a v mnohých (nielen) detských srdiečkach zanechal pekné dojmy, pohodu a radosť zo spoločenstva a prežitých letných dní.