Farské oznamy na 6. nedeľu cez Rok (14. 2. – 21. 2. 2021)

DátumČasÚmysel
Nedeľa14. 2.

10:00 stream

† Mikuláš Poppelka, pohr.
† Terézia Považanová, manžel a rodičia z OS
   † Juliana a Ján
† Anna a Michal, Etela, Pavol, Ján a Anna a Oto
Popolcová streda

19:30 stream
   Za dar viery
† duše v očistci
      Poďakovanie za Božiu pomoc pri skúškach
Za uzdravenie sestry
19:00 krížová cesta
19:30 stream
† Ján Sabo
Za požehnanie pre rodinu
    Za pokoj a zdravie pre rodinu Kollárovú
† Tibor Mauréry a manželka
Nedeľa21. 2.
1. pôstna nedeľa

10:00 stream

• 40-dňový pôst začína Popolcovou stredou. Tento deň je dňom prísneho pôstu a pokánia. Zriekame sa mäsitého pokrmu (od 14 rokov) a iba raz do dňa sa dosýta najeme (18 – 60 rokov).
  • Krížovú cestu sa budeme online modliť v piatok o 19:00 s následnou svätou omšou.
  • V rámci pôstnej prípravy na Veľkonočné sviatky vám ponúkame domácu Pobožnosť poklony krížu, ktorú vydali PMD. Z vestibulu kostola si môžete zobrať 1 hárok, v ktorom nájdete ikonu Kríža sv. Damiána s vysvetlením symboliky a s modlitbami. Môžete si zobrať jednu do rodiny (máme 100 ks). Zároveň máte možnosť podporiť PMD (my sme už podporili).
  • Slovenská katolícka charita už 10x prichádza s ponukou Pôstnej krabičky, ktorou môžete spolu s deťmi pomôcť slovenským projektom pre núdznych v Ugande a Rwande. Krabičku nájdete vo vestibule kostola a potrebné info na: www.postnakrabicka.sk.
  • Pre zaľúbených chodiacich, manželov i nádejných chodiacich pripravili Saleziáni don Bosca, Pavlíni a otec biskup Mons. Jozef Haľko Púť zaľúbených, ktorá sa uskutoční v sobotu, 20. februára, online cez Youtube kanál. Viac info na www.zalubeni.sk.
  • Ďakujeme za milodary, ktoré nám posielate na účet, alebo špeciálne prinášate na faru. Veľmi si vážime vašu štedrosť. Ďakujeme.

Nech každý z nás prijíma a daruje kopec lásky.

Krásneho svätého Valentína prajeme.

Máme vás radi!