Farské oznamy na 4. pôstnu nedeľu (14. 3. – 21. 3. 2021)

Nedeľa14. 3.
4. pôstna nedeľa
Laetare

10:00 stream

† rodičia Jozefína a Blažej
† Juliana a Štefan a rodičia z oboch strán
   † rodičia Filip a Rozália a ich rodičia
† rodina a duše v očistci

19:30 stream
† rodičia Armin a Alžbeta a syn Vojtech.
† brat Mikuláš a rodičia
   † Jozef,Otília a syn Jozef
†  Poďakovanie za dožité roky (60) a prosba za rodinu
Sv. Jozef, slávnosť
19:00 krížová cesta
19:30 stream
† syn Jozef
† Jozef Trungel
 † Jakubko a starí otcovia z oboch strán
† Marie a Robert
Nedeľa21. 3.
5. pôstna nedeľa
Smrtná

10:00 stream

• Budúca nedeľa sa ľudovo nazýva Smrtnou nedeľou. Spája sa so zvykom zahaľovania krížov a obrazov umučeného Krista.
  • V piatok slávime slávnosť svätého Jozefa, ženícha Panny Márie. Nezabúdajme, že celý prebiehajúci rok je zasvätený tomuto veľkému ochrancovi svätej Cirkvi.
  • Zodpovednosť za odslúženie svätých omší nadobúdame iba po vzájomnej dohode na termíne. Prosíme, aby ste nám nenechávali anonymné odkazy so žiadosťou na odslúženie svätých omší. Vďaka za pochopenie.
  • V našej diecéze sa už prihlásili 4 kandidáti na vstup do kňazského seminára. Deo gratias. Ďalší záujemcovia, ktorí by radi odpovedali na Božie volanie, tak môžu urobiť do konca apríla.
  • Dostali sme smutnú správu. V minulosti kaplán v Leviciach, d. p. Martin Sumec, bol Pánom života a smrti povolaný do večnosti vo veku 46 rokov. Pamätajme na neho v modlitbách a buďme Bohu vďační za všetky sviatosti, ktoré vyslúžil Božiemu ľudu v našom meste.
  • Ďakujeme zo srdca, že pamätáte na našu farnosť i na nás, kňazov, v modlitbách a obetách. Veľmi si to vážime. Pán Boh zaplať.

Boh tak miloval svet, že nám dal teba, aby si bol náš brat!