Farské oznamy na 34. nedeľu cez Rok (24. 11. – 1. 12. 2019)

Krista Kráľa

† Jozef Jančo a rodičia z oboch strán

† Božena Horňáková

Za dary Ducha Svätého pre rodinu

† brat a otec Ján, starí rodičia

Za zdravie a Božie požehnanie pre rodinu

Mariánska družina

Za zdravie a Božiu pomoc pre mamu

Panna Mária Zázračnej medaily, sv.

17:00 detská

† Emília, Milan a Katarína

Na úmysel

Za dar viery pre Cliffa

Na úmysel sestričiek

19:00 mládežka

Prosba a vďaka za zdravie a šťastný pôrod

Za dary Ducha Svätého pre dcéru a rodinu

Sv. Ondrej, apoštol sviatok

† rodičia z oboch strán a za Božiu pomoc v

chorobe pre Máriu

† manžel Milan a rodičia z oboch strán

1. adventná nedeľa

† Anna Benčová, 2. výr. a rodina Samotná

a Benčová

† rodina Ráczová, Hajduová a Galbičková

• Tím Sprevádzanie o. z. pozýva v utorok o 14:00 v hoteli Astrum na stretnutie s Mgr. Janou Sieberovou a MUDr. Emíliou Vlčkovou o možnosti adekvátnej pomoci ťažko chorým a umierajúcim príbuzným cez mobilný hospic. Služba pre pacienta je bezplatná. Prevádzkové náklady financujú iba z našich darov.
  • V utorok bude v našom kostole slávnosť, keď budú deti prijaté do Mariánskej družiny pri svätej omši o 17:00, ktorú bude celebrovať p. Tomáš Brezáni, CM. Všetci sme srdečne pozvaní.
  • V stredu po detskej svätej omši budeme v kostole premietať film o Zázračnej medaile, ktorý trvá 48 min. Naše sestričky nás srdečne pozývajú.
  • V sobotu nás naša cirkevná škola pozýva na Deň radosti, ktorý bude prebiehať na škole od 8:00 do 12:00. Program je pripravený pre najmenších i dospelých. Zároveň si môžete zakúpiť vianočné darčeky domácej výroby.
  • Od budúcej nedele môžete prísť po svätých omšiach zapísať úmysly svätých omší na prvý polrok nasledujúceho roka. Prosíme, aby ste rešpektovali obmedzený počet intencií na 2 sväté omše na rodinu. Ďakujeme za pochopenie a prosíme o trpezlivosť.
  • Miesto tradičných Adventných trhov vyskúšame tento rok v našej farnosti Adventný bazár. Nasledujúce 2 týždne môžete priniesť po svätých omšiach na faru veci vhodné ako vianočný darček – zimné oblečenie, vianočný ozdoby, trvanlivé vianočné pečivo, hračky, atď. Zakúpiť si ich budete môcť 15. 12. poobede v Pastoračnom centre. Každý, kto niečo venuje, dostane voľný kupón v hodnote 5 €. Výťažok odovzdáme Vincentíku na prerozdelenie chudobným.
  • Budúcu sobotu pozývame po večernej svätej omši na stretnutie a besedu v kostole s našou levickou misionárkou sr. Annou Mališovou, FMA, ktorá už mnohé roky pôsobí na misiách v Afrike. Sme vďační Pánu Bohu, že aj spomedzi nás si niekoho vyvolil, aby niesol evanjelium chudobným do celého sveta. Príďte, prosím, vypočuť si svedectvo.
  • Budúcu nedeľu začíname nový liturgický rok. Počas svätých omšiach na prvú adventnú nedeľu budeme svätiť adventné vence, ktoré môžu nielen zdobiť vaše príbytky, ale aj sa pri nich rodina môže v advente spoločne modliť. Pred svätými omšami ich, prosím, položte pred oltár.
  • Dnes budete môcť zakúpením perníkov pred kostolom podporiť zbierku Boj proti hladu, ktorú organizujú naše sestričky.