Farské oznamy na 3. veľkonočnú nedeľu (5. 5. – 12. 5. 2019)

3. veľkonočná nedeľa

Na úmysel

† rodičia Irena a Štefan Vojtek a rodičia z OS

Poďakovanie za 10 rokov Máriinej légie

Za zdravie a Božiu pomoc pre rodinu

† Eva a rodičia

† Alexander a rodičia Trnkovci, rodina Hamranová

17:00 detská

† manžel a rodičia z oboch strán

† Cecília a Ľudovít Kopernický

Za nové rehoľné povolania

† mama, otec a starí rodičia

19:00 mládežka

† Jozef Bošánsky a František Juhás

† manžel Viktor a rodina

† Alfonz Bukrotin a svokrovci

† manžel, rodičia a starí rodičia

4. veľkonočná nedeľa

Na úmysel

† rodina Bónová a Trnková

• Dnes o 15:30 pozývame na posledné stretnutie rodičov prvoprijímajúch detí. Prosíme deti, aby si na stretnutie priniesli aj knižočku s nálepkami.
  • Vo štvrtok pozýva pán dekan na rekolekčnú svätú omšu do Čajkova o 9:30.
  • V piatok večer prosíme rodičov prvoprijímajúcich detí z cirkevnej školy, aby nám po večernej svätej omši prišli pomôcť poupratovať kostol. Je krásne, keď farníci prejavujú záujem o krásu svojho vlastného chrámu. Je to služba nielen kostolu, ale aj nášmu spoločenstvu a samotnému Bohu. Ďakujeme všetkým, ktorí sa pravidelne do upratovania zapájajú.
  • V sobotu o 9:00 budeme spovedať v kostole deti a rodiny prvoprijímajúch detí. Modlime sa za deti, aby veľká Božia milosť nebola v nich márna.
  • Prvé sväté prijímanie detí z cirkevnej školy bude budúcu nedeľu o 11:00. Prosíme, aby si veriaci, ktorí nie sú príbuzní či známi rodín detí, vybrali iné sväté omše či už v našom kostole alebo v Kostole sv. Michala. Ďakujeme za porozumenie.
  • Na zápis do našej cirkevnej materskej škôlky sa prihlásilo 64 malých detí. Veľká vďaka rodičom za veľký záujem, ale samozrejme ďakujeme aj personálu školy, ktorý vytvára miesto prijatia a formácie našich detí.
  • Budúca nedeľa sa volá nedeľou Dobrého Pastiera. Počas celého týždňa sa cirkev modlí za nové duchovné – kňazské či rehoľné – povolania. Počas modlitieb môžeme získať úplné odpustky. V nedeľu sa po celom Slovensku konajú zbierky na kňazské semináre. Ďakujeme za vašu obetu.