Farské oznamy na 3. pôstnu nedeľu (24. 3. – 31. 3. 2019)

3. pôstna nedeľa

laetare

† Alžbeta a Miroslav

† Florián Frtús, 1. výr.

• Prosíme obetavých veriacich, ktorí majú záujem o službu lektorov, aby sa zapisovali na zoznam, ktorý nájdete na nástenke pred sakristiou.
  • Naša cirkevná škola a šašo Roman pozývajú deti a rodičov na Deň otvorených dverí v utorok 8:30-11:30. Príďte sa pozrieť na prekvapenia za našimi dverami.
  • V nemocničnej kaplnke sa každý utorok od 15:00 modlíme za ochranu nenarodeného života (9 mesiacov za život). Srdečne pozývame.
  • Každú stredu o 17:30 pozýva spoločenstvo AA na stretnutie vo farskom byte v kostole. Povzbudzujeme všetkých tých, ktorí potrebujú pomoc tohto spoločenstva, aby ju využili.
  • Vo štvrtok o 14:00 sa budú na Kalvárii učitelia modliť spolu s pánom kaplánom krížovú cestu. Pozývame všetkých, nielen učiteľov.
  • Spoločenstvá Modlitby matiek a Modlitby otcov vás pozývajú na modlitbové stretnutie v sobotu o 7:45 po rannej svätej omši. Ústrednou myšlienkou modlitieb bude prosba, aby sme vedeli odpúšťať a tiež prosiť za obrátenie tých, ktorí ublížili nám alebo našim deťom. Pozývame hlavne tých, ktorých téma odpustenia bolestne zasahuje a narúša nielen ich život, rodinné a medziľudské vzťahy ale aj ich osobný vzťah dôvery k nášmu Pánovi.
  • Pripomíname aj pravidelnú modlitbu Krížovej cesty, ktorá býva v našom kostole v stredu po detskej svätej omši a v piatok o 18:15. V nedeľu pozývame na Kalváriu vždy o 15:00.
  • Počas celého pôstu máme pripravenú pre deti obrazovú katechézu. Deti po svätých omšiach ozdobujú Kristov kríž a zároveň si doma maľujú svoj vlastný kríž, ktorý sprevádza tento týždeň úloha: dobrý skutok.
  • Ďakujeme za veľkú obetu pri minulotýždňovej zbierke na našu farnosť. Rovnako ďakujeme zo srdca všetkým, ktorí priložili ruku k dielu a prišli pomôcť na jarné upratovanie kostola a okolia. Nech je nám všetkým v kostole príjemne.
  • Budúci týždeň sa opäť mení čas. Spíme o hodinu menej.