Farské oznamy na 23. nedeľu cez Rok (5. 9. – 12. 9. 2021)

DátumČasÚmysel
Nedeľa5. 9.
11:00  Veni Sancte
† Ján Titurus a rodičia Júlia a Ondrej

Za Božiu pomoc a zdravie pre manžela
   Za Božie požehnanie pre rodinu, deti a vnúčatá
Za požehnanie pre dcéry s rodinami
Sv. Košickí mučeníci, spomienka
† Anna, Michal, Ján, Anna, Oto
† Klára a Michal Ďurovič
Narodenie P. Márie, sviatok
   Na úmysel sestry Miriam
Za BP a dary D. Sv. pre Tomáša, Zuzanu a rodiny z OS
† Eva a syn Marek
Za obrátenie manžela a detí s rodinami a za dar viery
   Za zdravie a Božiu pomoc pre Máriu Behulovú
† Janka Gurvayová, rodičia Petronela a Alexander
† Milan Kicka a rodina
† Juliana, Štefan, zať Ján a rodičia z oboch strán
Nedeľa12. 9.
† Mária Foltánová, Katarína a Ján Kevély

Za požehnanie pre Márie
  • Ďakujeme všetkým, ktorí prišli na Farský deň aj napriek nepriaznivému počasiu. O to viac ďakujeme organizátorom a účinkujúcim. Vďaka tombole 175 € sme cez náš Vincentík podporili deti zo sociálnych slabších rodín. Pán Boh zaplať za vašu štedrosť.
  • Od pondelka do soboty budú v našom kostole opäť bývať ranné sväté omše o 7:00.
  • Štvrtok po svätej omši pozývame na polhodinové čítanie z katechéz pápeža Františka o prežívaní svätej omši.
  • V mesiaci september prebieha prihlasovanie na prípravu pred prijatím sviatostí. Na prvé sväté prijímanie (tretiaci) a birmovku (deviataci) sa môžu prihlásiť len deti z našich základných škôl, poprípade aj iné deti, ktoré v kostole vykonávajú nejakú službu (miništranti, zbor). Podmienkou je minimálne 3-ročné navštevovanie náboženstva v škole. Prihlášky nájdete v sakristii kostola. Dospelí sa nahlasujú osobne na fare.
  • Podarilo sa nám už naplniť jeden autobus na svätú omšu so Svätým Otcom v Šaštíne. Do budúcej nedele sa môžete ďalej prihlasovať z farnosti, ale aj z okolia. Nezabudnite na registráciu na https://registracia.navstevapapeza.sk/sk/registracia/sastin/. Komu sa podarilo dostať pozvánku do VIP zóny, musí sa registrovať ešte raz. Od pondelka sa môže registrovať aj OPT skupina! O týždeň vyhlásime presný čas odchodu z Levíc. Veľmi sa tešíme na prítomnosť „hlavy Katolíckej cirkvi“ medzi nami. Nech Pán žehná nášho pápeža Františka.