Farské oznamy na 20. nedeľu cez Rok (15. 8. – 22. 8. 2021)

DátumČasÚmysel
Nedeľa15. 8.
Nanebovzatie Panny Márie
   Za zdravie a Božiu pomoc

Za požehnanie pre dcéry

Za Božiu milosť pre novomanželov

Za zdravie a BP pre rodinu Gyalokayovú

Poďakovanie za dožité roky a prosba o BP
† František Dupák
Sv. Bernard, UC, spomienka

† manžel a za Božiu pomoc pre deti
Sv. Pius X., pápež, spomienka

Poďakovanie za Božiu pomoc
Nedeľa22. 8.

† otec Jozef Libo a manželka Mária
† Margita a Viliam Kostolányi
  • Pripravené sú nové obmedzenia pre prípadnú tretiu vlnu pandémie. My sme sa pripravili postavením prístreška medzi kostolom a farou (ďakujeme Jožkovi Dudášovi, jeho spoločníkom a firme IZOMER), aby sme mohli v prípade možnosti slúžiť sväté omše v exteriéri. Vyzerá to tak, že citeľnú výhodu budú mať zaočkovaní ľudia. Preto ak ešte váhate, využite túto možnosť pre vzájomný pokoj v nasledujúcich dňoch. Rád by som ešte poprosil chlapov o pomoc pri natieraní nového prístreška. Ďakujeme.
  • Štvrtok po svätej omši pozývame na polhodinové čítanie z katechéz pápeža Františka o svätej omši. Sú to nádherné slová a pomôžu nám k lepšiemu prežívaniu Eucharistie.
  • Poslednú augustovú nedeľu (29. 9.) organizujeme Farský deň, na ktorý Vás srdečne pozývame. Pokúsime sa pripraviť zaujímavý a zábavný program. Cieľom bude „byť spolu a viacej sa poznať“.
  • Obidve levické farnosti budeme spoločne organizovať autobus na stretnutie so Svätým Otcom v Šaštíne. Už teraz sa môžete registrovať na: https://registracia.navstevapapeza.sk/sk/registracia/sastin/. Zoznam na autobus budeme zapisovať neskôr. Pre zasvätené osoby a rozdávateľov svätého prijímania bude registrácia spustená čoskoro.
  • Dnes sa lúčime s matkou predstavenou sr. Lujzou, ktorá prijala povolávajúci rozkaz do novej komunity v Malackách. Zo srdca jej ďakujeme za nádherné 3 roky, počas ktorých nás obohacovala svojou službou, modlitbou i charizmou. Zároveň chceme celým srdcom privítať novú matku predstavenú sr. Agnešku. Dúfam, že sa bude rýchlo cítiť medzi nami ako medzi svojimi. Nech Boh žehná naším sestričkám.