Farské oznamy na 19. nedeľu cez Rok (8. 8. – 15. 8. 2021)

DátumČasÚmysel
Nedeľa8. 8.
† Stanislav

† Milan Bridiš
Sv. Edith Stein, patrón EU, sviatok

† Jozef, Rozália a Vojtech
Sv. Vavrinec, diakon, sviatok

† Ľudmila Miklóšová
Sv. Klára, panna, spomienka

† Ján, Mikuláš a rodičia z oboch strán
† Ľudovít a za Božiu pomoc pre dcéry s rodinami

Poďakovanie za dožité roky a prosba o dary D. Sv. pre rodinu
Sv. Maximilián Kolbe, spomienka

† Alžbeta Zekeová, syn Aleš a rodina Vajdová
Nedeľa15. 8.
Nanebovzatie Panny Márie
   Za zdravie a Božiu pomoc

Za požehnanie pre dcéry
  • Liturgické okienko: Prosíme, aby sme sa pred svätými omšami modlili ruženec s úmyslom za požehnanú návštevu pápeža na Slovensko. K modlitbe ruženca nepridávame žiadne iné modlitby, len modlitbu na úmysel Svätého Otca. Po svätej omši sa spoločne pomodlíme len modlitbu za nové kňazské povolania a Anjel Pána. Nepridávajme, prosím, ďalšie modlitby. Máme ešte prosbu k obetným darom. Keď nieto na svätej omši viacej miništrantov, nečakajte, kým príde miništrant ku vám, ale hneď sami prinášajte obetné dary k oltáru. Ďakujeme za pochopenie.
  • Štvrtok po svätej omši pozývame na polhodinové čítanie z katechéz pápeža Františka o svätej omši. Sú to nádherné slová a pomôžu nám k lepšiemu prežívanie Eucharistie.
  • Budúcu nedeľu slávime slávnosť Nanebovzatia Panny Márie.
  • Záujemcovia (podmienka je očkovanie) o dobrovoľníctvo počas návštevy pápeža nájdu info na www.navstevapapeza.sk.
  • Dnešný deň na svätej omši o 8:00 sa rozlúčime a poďakujeme sr. Faustínke za jej službu v našej farnosti a na cirkevnej škole. Jej ďalšie kroky ju zavedú na Ukrajinu, kde bude pôsobiť na novej misii. O týždeň v nedeľu o 8:00 sa rozlúčime s matkou predstavenou sr. Lujzou, ktorej rovnako ďakujeme za milostivý čas, ktorí sme s ňou mohli spoločne stráviť v našej farnosti. Jej pôsobiskom sa stanú Malacky. Na tej istej svätej omši privítame aj novú matku predstavenú sr. Agnešku. Nech Boh žehná naším sestričkám.

Krásne prázdniny plné oddychu a Pánovho pokoja prajeme!