Farské oznamy na 22. nedeľu cez Rok (2. 9. – 9. 9. 2018)

† Mária, Zuzana a Martin Lovecký

Za farnosť (Veni sancte)

† rodina Sabová a Popracová

Sv. Gregor Veľký pápež, UC, spomienka

† manžel, rodičia a starí rodičia z oboch strán

Cirkevná škola

Za dary Ducha Svätého pre synov a vnúčence

Za pomoc Božiu a zdravie pre dcéry s rodinami

† Jozef Kováč

17:00 detská

Poďakovanie za dožité roky a prosba o pomoc

Za Božiu pomoc pre rodinu

† rodičia Anna a Ján, Alžbeta a Karol

Za rodinu

Sv. Košickí mučeníci kňazi, spomienka

Celý deň

Za Božiu pomoc pre deti, vnúčatá a pravnúčatá

Za potrebné milosti pre krstné deti

Narodenie Panny Márie, sviatok

Za svetlo D. Sv. a Božie požehnanie pre rodiny

Mintálovú a Valentovú

† rodičia Štefan a Zuzana, manžel Jozef a brat

† rodina

† Viliam a Serafína a starí rodičia

• Od zajtra máme opäť sväté omše v týždni aj ráno o 7:00. V stredu večer býva detská svätá omša o 17:00. Srdečne pozývame nielen deti.
  • Máme prvý piatok v mesiaci. Nezabudnime na úprimné a pokorné prijímanie sviatostí. V kostole spovedáme od štvrtka hodinu pred večernou svätou omšou. V piatok bude celý deň vyložená Sviatosť oltárna k poklone. Prosíme, aby ste sa zapísali na stráženie Eucharistie, lebo bez toho to nepôjde. Chorých spovedáme v piatok doobeda.
  • Prihlášky na prvé sväté prijímanie a birmovku si nájdete v sakristii kostola. Prosíme, aby ste ich odovzdali do nedele 23. septembra osobne kňazovi v kostole alebo na fare. Ak deti nechodia do škôl v našej farnosti a ani nebývajú v našej farnosti, prosíme, aby prihlášku podpísal aj pán farár farnosti, do ktorej deti patria.
  • Rovnako dospelí sa môžu prihlásiť na fare na prípravu prijatia iniciačných sviatostí Cirkvi.
  • Naše sestry pozývajú budúcu nedeľu deti (3-18 rokov) i rodičov na úvodné stretnutie Združenia mariánskej mládeže o 15:00 do pastoračného centra. Radostné spoločenstvo chce rozvíjať a šíriť úctu k Panne Márii formou hier, vzájomného zdieľania a spoločného priateľstva. Sestričky sa už na vás tešia.
  • škola sv. Vincenta oznamuje, že šk. rok sa začína v pondelok 3. sept. 2018 o 8:00 príchodom do školy, 8:15 sv. omša v Kostole Ducha Sv., po nej triednická hodina a odchod žiakov okolo 11:00 hod. V tento deň nebude v prevádzke školská jedáleň ani školský klub.