Vianočný koncert vážnej hudby v podaní mladých umelcov Tekovského regiónu

Dňa 28. decembra vo večerných hodinách sa náš mladý chrám ozýval nádhernými a hodnotnými dielami hudobných skladateľov P. I. Čajkovského, F. M. Bartholdyho a G. F. Händla. Úsmev na tvári vyvolávali melódie Karla Svobodu z filmu Tri oriešky pre popolušku, Karla Hapku z filmu Perinbaba a nezabudnuteľná Pieseň o jedličke z filmu Mrázik. Aký by to bol vianočný koncert bez kolied. Zaznelo ich niekoľko a spolu s mladými umelcami si ich pospevovalo aj vďačné obecenstvo.

Študent Karlovej univerzity v Prahe, Bc. Frederik Pacala zo Starého Tekova, vyludzoval hlboké tóny na kontrabase a tým nielen pomyselne ale aj v skutočnosti zastrešil melódie jednotlivých hudobných nástrojov. Študentky Konzervatória J. L. Bellu v Banskej Bystrici, Romana Beňušová z Tlmáč (hra na cimbale) a Ivona Pacalová zo Starého Tekova (hra na violončele, potešili aj hrou na husliach a svojím zvučným hlasom. Ďalší člen zoskupenia, Mikuláš Tuhý, DiS.art. z Čajkova, úspešne študuje hru na violončele na VŠMU v Bratislave. Najmladšou umelkyňou a tiež vynikajúcou speváčkou je Dominika Herczegová z Tlmáč, ktorá je ešte žiačkou základnej školy v Tlmačoch a v hre na husliach sa zdokonaľuje v miestnej základnej umeleckej škole.

Ave Mária od Vladimíra Vavilova uzavrela túto pestrú promenádu vianočných melódií, počas ktorých sa všetkým prihovárala hudobníčka, huslistka a členka tohto komorného zoskupenia Erika Beňušová, DiS.art. Je akousi materskou dušou pre mladých muzikantov nielen v ZUŠ v Tlmačoch a  v DFS Tekovanček ale aj spoluorganizátorkou mnohých koncertov. Počas tohto vianočného obdobia toto milé komorné zoskupenie potešilo svojich priaznivcov nielen v Leviciach, ale aj v Starom Tekove a v Kremnici. Slová vďaky z úst duchovného správcu našej farnosti, otca Martina, boli vyjadrením uznania za všetkých návštevníkov. Nech títo mladí ľudia aj naďalej skvelo reprezentujú svoj rodný región a svojím umením povznášajú srdcia ľudí k dobru a láske.