Letný farský tábor – Závažná Poruba – Chata Opalisko

Levické deti v náručí Liptova

Závažná Poruba a jej chata Opalisko sa tento rok stali dočasným domovom pre táborníkov z farnosti Levice – Rybníky.

Tridsiatka detí počas druhého prázdninového týždňa duchovne načerpala a poznávala prírodu Nízkych Tatier. Nádherné boli výhľady z lanoviek od severného úpätia Chopku cez jeho vrchol až po južnú stanicu lanovky Srdiečko, či prechádzka okolo Vrbického plesa, kde sa najmenšiemu účastníkovi podarilo vykúpať.  Ostatní radšej šantili v bazénoch kúpaliska v Liptovskom Jáne, kde si pozreli aj Múzeum miniatúr. Plavba loďou po Liptovskej Mare bola jedinečnou udalosťou. V Archeoskazene Havránok sa veľa dozvedeli o historickom osídlení tohto územia.  Večerná opekačka v znamení blížiacej sa búrky dodala nádych tajomna, rovnako ako nočná hra, na konci ktorej všetkých účastníkov čakala odmena. Návšteva Domu Milana Rúfusa a jeho hrobu na miestnom cintoríne povýšila národné a literárne povedomie všetkých. Športové hry, futbalové turnaje, vedomostné súťaže v družstvách, hra na anjelikov, vymýšľanie táborovej hymny, či večernej zábavy už neodmysliteľne patria k táborovému programu. Malé turistické vychádzky ponúkali čarovné zákutia tohto kraja so svojou povestnou faunou a flórou.