Koncert zmiešaného speváckeho zboru CARMINA VOCUM zo Zlatých Moraviec

Tento nádherný koncert sa konal ako súčasť farských predvianočných trhov a zvýraznil slávnostný ráz tejto radostnej adventnej nedele.

Zmiešaný spevácky zbor Carmina Vocum, ktorý pôsobí pod mestom Zlaté Moravce, je zložený z 22 členov. Pod vedením dirigentky Mgr. Zuzany Hudecovej Molnárovej oslávi budúci rok svoje 10. výročie, z jeho 43 ročného fungovania.

Umelecké cesty zboru sú vydláždené mnohými koncertmi i súťažami. Typickým koncertom pre zbor Carmina Vocum je Spomienkový koncert, ktorý už 3. rok usporadúva na počesť blízkych, ktorí si už krásnu hudbu nemôžu prísť vychutnať. Medzi mnohé patria aj Vianočné či Novoročné koncerty, ktoré si ľudia každoročne nenechajú ujsť.

Carmina Vocum pôsobí aj na medzinárodnej pôde. Vďaka družbe s Carminou Vocum v Prahe, Carminou Vocum Kyov, so zborom Cantus Morkovice a Hulín na Morave či s mestom Sierpc v Poľsku, získava zbor stále nové skúsenosti a prezentuje svoju hudbu širšiemu okoliu. Medzi úspechy zboru patrí výhra zlatého aj strieborného pásma v súťaži chrámových speváckych zborov v Topoľčanoch.