Farský deň

V poslednú júnovú nedeľu sa vo farnosti Levice – Rybníky uskutočnil už tradičný Farský deň. Koná sa každoročne z príležitosti výročia posvätenia kostola Ducha Svätého.

Je to už trinásť rokov, čo tento chrám denne prijíma množstvo veriacich z Levíc i okolia, aby spoločne chválili, prosili a velebili Boha. Zvlášť sa na Farský deň tešia deti. Tentokrát sa mohli dosýta vyšantiť na obrovskej nafukovacej šmykľavke, skákacom hrade, dať si namaľovať  tvár podľa želania, využiť svoju nápaditosť a šikovnosť v tvorivých dielňach, v lukostreľbe a pohybových súťažiach. Odmenou im boli nielen pekné ceny, ale i zábava a divadelné predstavenie Romana Mihálku. Tí skôr narodení si posedeli pri poháriku pivka, či kofole, ponúkali sa grilovanými špecialitami, spievali a tlieskali mladým hudobníkom z Detského hudobného súboru Tekovanček a p. Ivete Kocunovej s dcérkou Ivetkou, ktoré svojimi piesňami umocňovali nedeľnú pohodu a dobrú náladu.