Farský deň

V predposlednú prázdninovú nedeľu, 28. augusta 2016, sa v Leviciach – Rybníkoch konal už tradičný Farský deň. Je to stretnutie rodín, veľkých i malých farníkov a sympatizantov zo širokého okolia za účelom stmelenia a oživenia tohto mladého farského spoločenstva.

Už v skorých popoludňajších hodinách sa éterom ozývala hudba do tanca i na počúvanie.  Skvelí hudobníci Martin a Maroš Masaroví z Tesárskych Mlyňan a speváčka Iveta Kocunová z Levíc rozprúdili dobrú náladu a návštevníci si našli množstvo atrakcií, ktoré mohli využiť, a či len tak posedieť, ochutnať grilované špeciality, zahnať smäd kofolou a pivkom. Mnohí z nich neprišli s prázdnymi rukami, preto sa švédske stoly prehýnali pod ťarchou rôznych zákuskov, koláčikov, pagáčov a iných domácich dobrôt. Deti si vyskúšali svoje schopnosti v streľbe z luku, jazdili na koníkovi, či poníkovi. Vecnými cenami boli odmenené po absolvovaní niekoľkých stanovíšť zábavných hier s mladými zo Združenia mariánskej mládeže. V tvorivých dielňach detičky maľovali sadrové odliatky a vyrábali krásne srdiečka do interiéru svojich domovov. Ich pomaľované tváričky, ktoré stvárňovali rôzne zvieratká, kvety, motýle a či len jemné ornamenty sa objavili aj na večernej svätej omši, ktorá bola akousi bodkou za týmto vydareným podujatím. Vďaka patrí farárovi Martinovi Felixovi i všetkým organizátorom a animátorom, ktorí nezištne a s radosťou venovali kus svojho srdca druhým.