Farské oznamy na 34. nedeľu cez Rok (26. 11. – 3. 12. 2017)

Nedeľa Krista Kráľa

Za požehnanie a dary Ducha Svätého pre deti

Poďakovanie a za život a prosba o B. pomoc

Poďakovanie za dožité roky pre mamu

Za dar zdravia a dary Ducha Svätého pre syna

† Karol a František Foltán, nedož. 90 r.

† Andrej Kmeťko, Jonáš Mihálka, pohr.

Za Božiu pomoc pre rodinu

Poďakovanie za manželku a dcéry

† rodina Ketelešová

Sv. Ondrej, apoštol sviatok

Poďakovanie za 65 rokov života

Za zdravie pre manžela

Celý deň

† rodina

† birmovní rodičia a synovia Ondrej a Pavel

† Mária a Štefan Palaťka

† rodičia Mária a Ján

1. adventná nedeľa

Poďakovanie za manžela a za Božie požehnanie

Za dobrodincov bohuznámej rodiny

• Dnes po svätých omšiach môžete pred kostolom podporiť zakúpením perníkového srdiečka obľúbenú Zbierku proti hladu, ktorú organizuje Vincentínska rodina. Ďakujeme.
  • Spoločenstvo Ducha Svätého pozýva dnes na modlitbové stretnutie a svedectvo oslobodenia o 16:00 do pastoračného centra, ktoré bude viesť Peter Lipták.
  • Máme prvý piatok v mesiaci. Nezabúdajme na sviatostný život. Od štvrtku spovedáme pred večernou svätou omšou 1 hodinu. Chorých budeme spovedať v piatok doobeda. Zároveň sa, prosím, podľa záujmu napíšte na stráženie eucharistie počas celodennej poklony a obetujme ju za prehĺbenie duchovného života našej farnosti.
  • Naša cirkevná škola srdečne pozýva všetkých rodičov a priateľov školy ako aj budúcich prvákov na Deň radosti, ktorý sa uskutoční v sobotu od 9:00 v priestoroch školy. Bude pre vás pripravený zaujímavý program, zábava, tvorivé dielne,… Deti MŠ a ZŠ sa na vás už teraz tešia.
  • Stretnutie Ružencového bratstva bude v sobotu o 17:50 v našom kostole. Pozývame.
  • V sobotu po svätej omši srdečne pozývame všetkých na Taizé adoráciu do nášho kostola. Tešíme sa.
  • Úmysly svätých omší na prvý polrok 2018 začneme zapisovať od piatku na fare. Kvôli veľkému záujmu prosíme, aby si každá rodina vybrala maximálne 2 sväté omše v jednom polroku. Ďakujeme za pochopenie.
  • O týždeň sa začne sláviť adventným obdobím nový liturgický rok. Pri všetkých svätých omšiach od soboty večera budeme svätiť adventné vence a sviece. Prineste ich, prosím, pred oltár.
  • Budúcu nedeľu je posledná diecézna zbierka určená tento krát na diecéznu charitu. Pán Boh zaplať za vašu obetu.
  • Diecézny biskup Mons. Marián Chovanec dovolil, aby sestry sv. Vincenta založili v našej farnosti nový rehoľný dom. Momentálne hľadáme pre nich ubytovanie. Najlepšie by bolo v blízkosti kostola v 4-izbovom byte. Keby niečo, dajte vedieť.
  • Spolok sv. Vincenta aj tento rok organizuje vianočný projekt „DARUJ VIANOČNÚ RADOSŤ“. Trvanlivé potraviny môžete priniesť od 2. decembra  do 18. decembra do sakristie po všetkých svätých omšiach, prípadne do VINCENTÍKA v Dome služieb, každý pondelok od 15:30 do 17:00 hodiny. Prinesené dary  sústredíme  vo VINCENTÍKU, kde budú rozdelené núdznym. Ak viete o niekom kto je v núdzi, môže sa prihlásiť vo Vincentíku počas adventu každý pondelok od 15:30 do 17:00 hodiny. Pán Boh nech odmení Vašu štedrosť!