Farské oznamy na 30. nedeľu cez Rok (29. 10. – 5. 11. 2017)

Za duše v očistci

† manžel Ján, rodičia z oboch strán a starí rodičia

† Vojtech a starí rodičia

Za duševné a telesné uzdravenie

Za všetkých pútnikov

† Veronika Belická, pohr.

† rodičia, sestra Edita, brat Vladimír

Slávnosť Všetkých svätých

Za duše v očistci

† matka Anna

Na úmysel celebranta

Spomienka na všetkých verných zosnulých

† Tomáš a rodičia z oboch strán

† manžel, rodičia a súrodenci

Celý deň

† biskupi, kňazi a diakoni diecézy

† biskupi, kňazi a diakoni diecézy

Sv. Karol Boromejský kňaz, spomienka

Na úmysel

† rodina

10:30M Ludany

† Zuzana Benčíková

† Marián, Viera a syn Ľubomír

• V stredu máme prikázaný sviatok Všetkých svätých. Sväté omše budú ako v nedeľu. V Mýtnych Ludanoch máme hody kostola a všetkých nás srdečne pozývajú na svätú omšu o 9:30.
  • Na tento sviatok bude večer o 17:00 v kostole Ducha Svätého detská svätá omša spojená s karnevalom svätých. Deti sa pred svätou omšou prezlečú do kostýmov svätých v pastoračnom centre a potom budú takto oblečené prítomné na svätej omši. Po nej pozývame deti na svätokarnevalové posedenie a zábavný program v pastoračnom centre.
  • Dušičkové oznamy:

– Možnosť získania úplných odpustkov pre duše v očistci: V deň Spomienky na všetkých verných zosnulých nábožne navštíviť kostol alebo kaplnku a pomodliť sa Modlitbu Pána a Vyznanie viery alebo počas dušičkovej oktávy nábožne navštíviť cintorín (raz denne) a aspoň mysľou sa pomodliť za zosnulých. Ďalšími podmienkami je svätá spoveď (krátko predtým alebo potom), sväté prijímanie (najlepšie v ten istý deň) a modlitba na úmysel Svätého Otca. A ďalej vo všeobecnosti treba vylúčiť akúkoľvek pripútanosť k hriechu aj k všednému.

– V stredu bude o 15:00 v dome smútku na cintoríne pobožnosť, na ktorú nás pán dekan srdečne pozýva.

– Počas oktávy (8 dní) budeme vždy po večerných svätých omšiach spoločne putovať od kostola na cintorín a pri centrálnom kríži na cintoríne sa budeme modliť za duše v očistci. Začíname v stredu.

– Fórum života organizuje aj v tento rok Sviečku za nenarodené deti. Môžete si ju v nedeľu zakúpiť pred kostolom za 1 €, sklenenú za 4 €. Na Spomienku všetkých verných zosnulých ju zapaľujeme v oknách našich príbytkov a tým vyjadrujeme modlitby za nenarodené deti a modlitby na ochranu života. Výťažok predaja sviečky slúži na aktivity Fóra života ohľadom ochrany ľudských práv pred narodeným dieťaťa.

– V piatok sa celá diecéza modlí za zosnulých biskupov, kňazov a diakonov našej diecézy. Sväté omše budú obetované na tento úmysel. Počas dňa by mala byť v kostole celodenná poklona.

• Máme prvý piatok v mesiaci. Spovedáme okrem stredy celý týždeň hodinu pred svätou omšou. V piatok skúsime mať celodennú poklonu. Prosím, aby ste sa zapísali na stráženie kostola. Chorých budeme spovedať v piatok doobeda.
  • V sobotu pozýva Ružencové bratstvo na stretnutie o 17:50 do kostola.
  • Veľmi si vážime vašu veľkú štedrosť pri zbierke na misie. Budúcu nedeľu vás prosíme o podporu zbierky na kňazský seminár v Badíne.
  • Naša cirkevná škola bude počas prázdnin v pondelok (9:00 – 12:00) k dispozícii so športovým programom všetkým deťom (nielen tým, ktoré navštevujú CŠ), mladým i rodičom. Môžete si priniesť pingpongové raketky alebo hokejky. Samozrejme je možnosť zapožičať si ich aj na škole. Kto má chuť športovať, dvere má otvorené. Tešíme sa na zmysluplné prežitie prázdninového dňa.