Farské oznamy na 3. pôstnu nedeľu (4. 3. – 11. 3. 2018)

3. pôstna nedeľa

† Jozef Frtús, manželka Mária, rodičia z OS a

kňaz Anton

† otec Alfonz a starké Margita a Elena

† Erik Frtús a Dominik Števko

Poďakovanie dobrodincovi

† brat Pavol Števko a rodina

† Viliam, Serafína a starí rodičia

Za Božie požehnanie pre deti s rodinami

† Anna, Michal, Ján a Marta, 1. výr.

† manžel Milan a rodičia

† Ján Molnár a rodičia z oboch strán

Poďakovanie za 60 rokov života

† Rozália a Ignác Péli

Sobota – 10. 3

† rodina Berkešová, Lacková a Čitáryová

† Anton Čenger, manželka Helena a rodičia z OS

4. pôstna nedeľa

Laetare

† Ján Tamás a manželka Františka

† Martin Gondec

• Dnes odchádzajú naše deti spolu s pánom kaplánom a animátormi na jarný tábor do Lúčok pri Kremnici. Sprevádzajme ich svojimi modlitbami.
  • Prosíme ľudí, ktorí majú odvahu a záujem čítať Božie slovo a prosby na svätej omši, aby sa zapísali na zoznam pri dverách sakristie. Prvé debatné stretnutie dospelých bude v stredu po krížovej ceste na fare v pastoračnom centre. Svätá omša kvôli prázdninám nebude mať charakter detskej svätej omši. Témou stretnutia bude Amoris laetitia – Radosť z lásky.
  • Budúce večerné sväté omše v sobotu a nedeľu budú sprevádzať ruskí absolventi Moskovského konzervatória pod názvom Duo sakrálnej hudby. Po svätých omšiach budú mať pre záujemcov malý koncert. Vaším dobrovoľným príspevkom prispejete na liečbu chorého syna jedného z umelcov.
  • Nezabúdajme na pobožnosť krížovej cesty, ktorú sa spoločne modlíme v stredy a v piatky v našom kostole a potom v nedeľu na Levickej Kalvárii.
  • V pôste máme viacero zbierok. Tá budúconedeľná bude farskou zbierkou pre náš chrám. Prosíme aj o modlitby pre náš zámer na odkúpenie pozemkov vedľa kostola pre potencionálne súkromné parkovisko. Sme v stave vyjednávania ceny pozemkov s Rehoľou piaristov.

• Pripomíname deťom možnosť zapojenia sa do farskej nedeľnej katechézy. Úlohou na tento týždeň je pokúsiť sa zrieknuť odvrávania rodičom. Úloha to je ťažká, ale nie nemožná. Stačí len veľmi chcieť a veľmi ľúbiť!!!