Farské oznamy na 2. adventnú nedeľu (4. 12. – 11. 12. 2016)

2. adventná nedeľa

† rodičia, starí rodičia a syn Ondrej

Za zdravie a Božie požehnanie pre celú rodinu

† Vladimír, manželka Edita, brat a rodičia

† Anna Rybárová, pohr.

† rodina Chládeková a Filipeková

† manžel Mikuláš a brat František

† Jozef Kováč

Sv. Ambróz, biskup

UC, spomienka

17:00 detská

Za požehnanie pre združenie Mariánskej mládeže

† otec František, matka Terézia

Nepoškvrnené počatie Panny Márie

slávnosť

Za zdravie a Božiu pomoc pre maminu

Svätá omša cirkevnej školy

Za členov Mariánskej légie

Poďakovanie

† manžel Václav, 5. výr.

Za dožité roky „60“ – Oľga Vachová

† rodina Vincúrová a Balážová

3. adventná nedeľa

† rodina Tothová

† Gabriel Valkovič a dcéra Margaréta

• Náš pútnik Jožko Kottra nás dnes všetkých pozýva na prezentáciu ročníka putovania Levice – Levoča do pastoračného centra o 15:30.
  • Dnes po večernej svätej omši bude stretnutie farskej pastoračnej rady.
  • Vo štvrtok je prikázaný sviatok Nepoškvrneného počatia Panny Márie. Nezabudnime na svätú omšu.
  • Pred nami sú zimné kántrové dni. V piatok sa budeme modliť za duchovnú obnovu rodín.
  • V sobotu začneme s deťmi nacvičovať Jasličkovú pobožnosť a koledu Dobrej Noviny o 14:00 v pastoračnom centre. Tešíme sa na Vianoce s našimi deťmi.
  • Na budúcu nedeľu, 11. decembra sa v kostole o 15:00 hodine uskutoční koncert úspešného zmiešaného speváckeho zboru CARMINA VOCUM zo Zlatých Moraviec, pod vedením dirigentky a sopranistky Zuzany Hudecovej – Molnárovej, ktorá sa predstaví aj na sv. omši o 11.00 hod.
  • Zároveň Vás pozývame na Farské predvianočné trhy v našom pastoračnom centre, ktoré sa uskutočnia tiež na budúcu nedeľu, 11. decembra. V čase od 30 do 18.00 hod. bude pre návštevníkov pripravených množstvo stánkov s predmetmi domácej výroby, ako sú med a výrobky z medu, vianočné oblátky, trubičky, medovníčky, predaj náboženskej literatúry, betlehemov a drobných predmetov s vianočnou tematikou zo SSV, pletené výrobky pre deti i dospelých, rôzne vianočné darčeky, ozdoby, výrobky z keramiky a pod. Zároveň sa budete môcť občerstviť v stánkoch s koláčmi a rôznymi dobrotami, ochutnať a zakúpiť si netradičné druhy kávy z domácej levickej pražiarne nášho mladého študentského podnikateľa, či len tak posedieť a dať si punč, či varené vínko. Pre deti sú pripravené tvorivé dielničky.
  • Ak má ešte niekto záujem zúčastniť sa na farských trhoch ako predajca, má možnosť prihlásiť sa ešte do piatku na farskom úrade.
  • Budúcu nedeľu po večernej svätej omši pozývam akolytov na stretnutie na faru.
  • Nezabudnime podporiť projekt Vincentíka Daruj vianočnú radosť. Bližšie info vzadu.
  • Naša cirkevná škola pozýva 16. decembra na Deň otvorených dverí.
  • V advente v stredu a piatok budú v kostole ráno o 7:00 rorátne sväté omše. Pozývame.
  • Organizujeme Jarný farský tábor na chate Kollárová v Ostrom Grúni, ktorý sa bude konať v čase jarných prázdnin, 19.02. – 24.02.2017, určený pre deti od 7 do 14 rokov. Podrobné informácie môžete získať na webovej stránke farnosti a na propagačných letákoch.