Denný letný tábor v pastoračnom centre

Pastoračné centrum v Leviciach – Rybníkoch už po tretie leto otvorilo svoje priestory pre päťdesiat detí v dennom tábore.

Pán kaplán Ján Kraus  viedol drobizg nielen po duchovnej stránke, ale spolu s animátormi Renatou, Martinom, Peťom, Veronikou a množstvom starších či mladších pomocníkov sprostredkoval deťom vo veku od päť rokov pekné letné zážitky. Vyskúšali si svoju mieru talentu v tvorivých dielňach rôzneho typu: pracovali s papierom, hlinou, vyrábali medovníčky, náramky, venovali sa ručným prácam, maľovali sadrové odliatky, lepili, strihali, strieľali z luku a preverovali svoje vedomosti. Veľa nového sa naučili o Mexiku, rodnej krajine svojej kamarátky Gabiky, ktorá každoročne prichádza do tábora.  Svojou prítomnosťou všetkých obohatili aj súrodenci Tomáš a Matúš, ktorí žijú vo Veľkej Británii, či malá Lara, ktorá zavítala z Írska. Deti nadviazali nové priateľstvá, šantili pri rôznych pohybových a športových aktivitách. Sledovali bábkové divadlo Animare Silva, vyskúšali si vodenie bábok – marionet a nacvičovali svoje autorské divadelné predstavenia. Hasiči z HaZZ Levice prišli deti osviežiť a pozdraviť prezentáciou svojej činnosti. Detičky napokon dostali diplomy a ocenenia za aktivitu a súťaže a spolu so svojimi rodinami slávili detskú svätú omšu. Následný podvečerný piknik a vôňa chuťoviek z grilu dávali tušiť širokému okoliu o dobrej zábave. Týždeň v tábore deti zavŕšili návštevou Zveroparku v Revištskom Podzámčí  a rozišli sa do svojich rodín prežiť ešte zopár prázdninových dní.